Digitální měřidlo úhlu seřízení

Nastavení úhlu seřízení patří k základním kontrolám modelů, zejména těch nových, nebo modelů po opravě. Měřidla úhlů seřízení se dají samozřejmě koupit, ne všechna jsou ale  vhodná propoužití na našich „malých“ modelech.

U Leoše Svobody jsem si mohl prohlédnout jeho měřidlo, které mě doslova nadchlo. Leoš využil digitální měřidlo na nastavování  listů rotorových hlav vrtulníků, které prodává Pelikán: http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=73197 K měřidlu je připojen jednoduchý „upínač křídel“ vyrobený z hliníkového U profilu a dvou vzájemě posuvných dílů z překližky, mezi které se upíná křídlo.  Měřidlo umožňuje nulovat základní polohu VOP, měření je potom doslova hračka a to s přesností 0,1°

IMG_0661

Zakoupil jsem (ve slevě) podobné měřidlo  pro nastavování vrtulníkových rotorů a vyrobil přípravek pro měření úhlů seřízení. Výroba je jednoduchá, zbere to asi 2 hodiny a nepotřebuje žádný popis, ani výkres , vše je vidět z přiloženého obrázku. Použití je jednoduché a výsledky měření jsou průkazné a opakovatelné.

 

About the author /


bývalý 1.NC CZ

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archivy